Výpočetní tomografie (CT)

Výpočetní tomografie (CT)

Nejnovější výpočetní tomograf Siemens Somatom Confidence RT Pro od firmy Siemens výrazně rozšiřuje spektrum nabízených zobrazovacích metod a zároveň ještě více snižuje dávku rentgenového záření pro pacienta.

Na inovovaném pracovišti můžeme provádět širokou škálu diagnostických výkonů včetně počítačově asistované detekce kostních i plicních ložisek a počítačově asistovaného vyhodnocování odpovědi na léčbu solidních nádorů, měření míry řídnutí kostní tkáně a cílené intervenční výkony.

Kromě zobrazovacích a intervenčních výkonů umožňuje přístroj i provádění tzv. CT simulací u pacientů podstupujících léčbu ozařováním, kteří tak mají všechna vyšetření dostupná pod jednou střechou.

Poskytovaná vyšetření

  • nekontrastní i vícefázová kontrastní diagnostická vyšetření zobrazení mozku, krku, hrudníku, břicha, pánve, vedlejších dutin nosních, obličejového skeletu, spánkových kostí včetně středního ucha, krku, hrudníku, břicha, pánve, celé páteře a kloubů
  • angiografie aorty a krčních, plicních, břišních i končetinových tepen
  • denzitometrie bederní páteře (měření hustoty mineralizace kostní tkáně)
  • cílená mini-invazivní intervenční léčba onemocnění krční i bederní páteře a SI kloubů

Vyšetření, při kterých je nutné podat nitrožilně kontrastní látku, provádíme za přítomnosti anesteziologa.

Kontakt

 

CT ovladovna

Hlavní budova, pravý trakt
+420 318 541 485

Provozní doba
Po, St 8:00 – 16:00 (vyšetření s kontrastní látkou)
Út 8:00 – 16:00 (simulace, zaměřování)
Čt, Pá 8:00 – 10:00 (simulace, zaměřování), 10:00 – 13:00 (intervenční výkony), 13:00 – 15:00 (vyšetření bez kontrastní látky a denzitometrie)