fbpx

Dobrovolnické programy

Amelie z. s.

 

Co dobrovolníci v Amelii dělají

Dobrovolnický program Amelie je akreditovaný u Ministerstva vnitra a od roku 2007 zajišťuje pomoc nemocným na onkologických pracovištích a lůžkách v ČR. Nemocnice Na Pleši je jedním z míst, kam dobrovolníci Amelie docházejí za nemocnými a nabízejí svůj zájem a čas prostřednictvím různých aktivit. Cílem je zprostředkovat pacientům kontakt na rovnocenné bázi člověk – člověk a zpříjemnit pobyt v nemocnici, vytrhnout z monotónního prostředí a starostí, nabídnout konkrétní aktivitu anebo jen osobní zájem či informace.

V praxi na sebe působení dobrovolníků bere nejrůznější podobu a můžete je potkat, jak ve žlutém tričku s nápisem dobrovolník procházejí onkologické oddělení. Docházejí například na pokoje a nabízejí popovídání, křížovku k vyplnění nebo drobné výtvarné aktivity pro dospělé. Někteří dobrovolníci přicházejí zazpívat a zahrát, jiní vedou výtvarné dílny. Do nemocnice přicházejí i celé skupiny lidí, kteří bezplatně zahrají divadlo anebo zazpívají.

Aby působení dobrovolníků bylo bezpečné pro všechny strany, jsou dobrovolníci pojištěni a proškoleni, jsou vázáni smlouvu a mlčenlivostí. Řídí je koordinátor dobrovolnického programu Amelie, který spolupracuje s vedením nemocnice. Dobrovolnický program se řídí metodikou práce, která respektuje relevantní nařízení a předpisy a vymezuje bezpečný prostor pro setkání dobrovolníka s nemocným.

 

Kde dobrovolníci působí

  • onkologické lůžkové oddělení
  • onkologická paliativní jednotka

 

Pokud se chcete stát dobrovolníkem, je vám více než 18 let a najdete si pravidelný čas na spolupráci, ozvěte se koordinátorce dobrovolníků. Podrobnější informace o dobrovolnickém programu naleznete na webu Amelie z.s.

Kontakty

Dina Rišianová
Koordinátorka dobrovolníků
dina.risianova@amelie-zs.cz
+420 608 458 303

Dárcovská SMS (DMS)

Pomozte žít život s rakovinou!

Pošlete SMS na číslo 87 777 ve tvaru
DMS AMELIE 90 (jednorázová platba)

Pošlete SMS na číslo 87 777 ve tvaru
DMS TRV AMELIE 30 (trvalá platba)