fbpx

Věnujte pozornost aktuálnímu omezení dopravy

Zobrazit více

Otvíračka v Kině Na Pleši!

18. října 2019 | Akce

První představení nejen pro pacienty

Jak jsme avizovali dříve, rozjeli jsme projekt obnovy kinosálu. Prostředky na obnovu kinosálu, které jsme vytěžili na festivale investujeme nyní tak, aby bylo reálné začít s filmovými projekcemi. Sál je nyní vybaven novou technikou jako je Blu-ray mechanika, reprosoustava nebo mixážní pult. V dalším kroku se bude do sálu pořizovat nové osvětlení, které bude využito zejména při divadelních vystoupeních či koncertech.

Jako generální zkouškou projekce i ozvučení jsme uspořádali interní otvíračku pro starosty regionu, zaměstnance a pacienty. Vše proběhlo skvěle a tak nastává chvíle, kdy se sen stává skutečností a my můžeme pozvat všechny filmové nadšence na slavnostní první veřejné promítání. O tom, co budeme dávat, měli možnost diváci hlasovat na našem facebooku. Na plné čáře vyhrál film Kouř Tomáše Vorla.

 

Kino - FB

Kouř 

Československo, 1991, 89 min
Režie: Tomáš Vorel st.
Hrají: Jan Slovák, Lucie Bártová-Zedníčková, Eva Holubová, David Vávra, Jaroslav Dušek, Petr Čtvrtníček a další

Mladý inženýr přichází na své první působiště se záměrem pracovat, což se však v bizarních poměrech éry posledních let totalitní křeče ukáže být šokujícím výstřelkem. Snímek Tomáš Vorla s typickou poetiku prolínání vážného s nevážným, ironie s obdivem, reality s bizarností, skutečnosti s absurditou.

 

Kulturní akce v Kině Na Pleši

Do budoucna máme v plánu zhruba dvě až čtyři akce v měsíci a kulturní produkce se neomezí pouze na filmy. Sál bude fungovat jako multifunkční prostor, takže vedle kina se tu budou konat také komornější koncerty a divadelní představení, přednášky či autorská čtení.