fbpx

IX. Multioborová konference nelékařských profesí

5.10. se konala již IX. Multioborová konference nelékařských profesí s názvem: Život ve vlastních rukou aneb jaké si to uděláš, takové to máš.

IX. Multioborvá konference nelékařských profesí

IX. Multioborová konference nelékařských profesí

Kolektiv u lavičkySestry

František Kšána

František Kšána

Další ročník Multioborové konference je úspěšně za námi. Téma „Život ve vlastních rukou anebo jaké si to uděláš, taková to máš“ se prolínalo přednáškami a mělo různé pojetí. Paní Prof. PhDr. RNDr. Helena Haškovcová, CSc. pohovořila o tom, co můžeme pro sebe a jak nám druzí mohou podat pomocnou ruku v době nemoci, Doc. PhDr. Dr. Phil. Laura Janáčková, CSc. téma konference zase zapracovala do zajímavé přednášky pohledem sexuologa. Zdravotně sociální pracovnice Nemocnice Na Pleši Bc. Julie Horáčková a téma „Zvládnu to sám“ pohovořila o poradenství pro pacienty, Mgr. Hana Rambousková vyprávěla lidský příběh „Víly Amálky“ a o její statečnosti, Jana Kučerová, DiS. zase o tom, jak je důležité pečovat o rány. Studio Ludwig a Klaudia Eis  představili své služby, možnost konzultací pro pacientky a MUDr. Alexandra Aschermannová si připravila přednášku „Nemoc mne provází celý život“.

S Bc. Soňou Lhotákovou jsme si mohli v praktické části srovnat priority u „Ladění vnitřního kompasu“. Staniční sestra onkologického oddělení Eva Turková zmínila nutnost komunikace mezi pacienty a rodinou. Nakonec přednáška řezníka Františka Kšány „Není maso jako maso“ byla příjemným ukončením celé konference.

Velice všem děkujeme za účast, skvělou atmosféru a budeme se těšit na shledání v příštím roce.