fbpx

Věnujte pozornost aktuálnímu omezení dopravy

Zobrazit více

Tulipánový měsíc

6. dubna 2023 | Co se u nás děje

Tulipánový měsíc již po jedenácté přinesl radost a naději na onkologická oddělení.

Březen, patřící již tradičně Tulipánovému měsíci, opět propojil zdravé i nemocné.

Nemocným zprostředkoval vzkaz, že nejsou sami, že na ně někdo venku myslí. Tulipánový měsíc 2023 dorazil do 23 nemocnic, na více než 40 onkologických oddělení a ambulancí, kde změnil prostor výtvarnými dílky, která zaslalo více než 5 tisíc lidí.

Zapojilo se i několik desítek dobrovolníků a spolupracujících institucí a proběhlo mnoho akcí ve veřejném prostoru i v nemocnicích.

Akce Tulipánového měsíce mířily do nemocnic, kde proběhly dílny, výzdoba, rozdávání přáníček a drobných dárků, ale také do veřejného prostoru. Tam se život s rakovinou zviditelňoval na více než 4 stovkách míst a díky podpoře veřejnosti se v benefičních akcích podařilo získat téměř 100 tisíc korun na bezplatné služby odborníků, které nabízejí onkologicky nemocným i jejich blízkým Centra Amelie. Co, je ale nejdůležitější, přinesl mnoho příběhů a radosti.

Na otázku, co dělá tulipánový měsíc, odpověděla kaplanka Nemocnice Na Pleši, Pavla Kokaislová. „Dělá radost, pohladí po duši, vnese barvy a život na oddělení, rozveselí prostředí nemocnice, inspiruje a motivuje pacienty a dává sílu. Není to jen v těch výrobcích, i když jsou krásné, veselé a barevné, ale v úmyslu potěšit, obdarovat, podpořit, projevit zájem o druhé. Výrobky a květináče s tulipány, udělaly radost nejen pacientům, ale často i nemocničnímu personálu.“

Tulipánový měsíc se pomalu blíží ke svému konci, ale na příští rok se již plánuje další pokračování a zdá se, že dorazí i pár inovací.

Děkujeme všem, kdo se zapojili.