fbpx

Věnujte pozornost aktuálnímu omezení dopravy

Zobrazit více

ZRUŠENO: Labyrint světa (Divadlo Víti Marčíka)

18. října 2021 | Akce

Aktualizace: Vzhledem k epidemiologické situaci rušíme nejbližší představení. Zrušený program uvedeme, jakmile to bude opět možné. Děkujeme za pochopení!

 

Divadlo Víti Marčíka: Labyrint světa

středa 3. listopadu, 17:30

Režie, hudba, hraje: Vítězslav Marčík
Scéna a loutky: Eva Marčíková, Vítězslav Marčík, Pavel Krejčí

 

Vstupné
150,- Kč | 125,- Kč v předprodeji
Pacienti a zaměstnanci – vstupné dobrovolné
Předprodej od 20. října v přijímací kanceláři (Po – Pá: 6:45 – 15:15)

Dramatizace nesmrtelného díla Jana Ámose Komenského Labyrint světa a ráj srdce je energickou performancí pro jednoho herce, loutky a hudební nástroje.

Inscenace Divadla Víti Marčíka vznikla po několikaletém hledání odvahy a drzosti zpracovat, zdramatizovat knihu Jana Ámose Komenského – Labyrint světa a ráj srdce. V roce 2010 recitoval V. Marčík Labyrint světa k varhanní skladbě Petra Ebena a tato zkušenost ho přivedla k definitivnímu rozhodnutí zdramatizovat toto dílo.

Představení vyprávěné za pomoci loutek a kulisy, která je obrazem labyrintu. Jedna velká krabice a spousta kufrů. Co se v nich asi skrývá? Mnoho příběhů a zážitků, přitom jen jeden herec. Víťa Marčík žije každým momentem, aby publiku sdělil své poselství. Všudybud a Mámení provázejí Víťu Marčíka labyrintem světa, aby nakonec nalezl ráj ve vlastním srdci. Stejně jako Jan Ámos Komenský ve své knize. Náročné téma zaobalené do úžasné vyčerpávající performance. Pohled na svět skrze velké křivé brýle a stále visící oprátka na krku. Energické hudební doprovody.

„Myslím, že, co je smyslem života, si musí najít každý sám… důležité je hledat a nikomu nevěřit, a když říkám nikomu, tak myslím ani mě! Když jsem já v tom věku byl, v kterém se začíná ukazovat rozdíl mezi dobrým a zlým, viděl jsem mezi lidmi rozdílné postavení, povolání, práce i předsevzetí, která dělají. Zdálo se mi potřebné, abych si dobře rozmyslel, k jaké skupině lidí bych se připojiti měl. Čím víc jsem přemýšlel, tím víc mi bylo jasné, že bych pro sebe chtěl takový život, v němž by co nejméně starostí a spěchu, co nejvíce pak pohodlí, pokoje a dobré mysli bylo. Vyšel jsem a ohlédati se počal, mysle, odkud a jak začíti.“

Více info na kino.naplesi.cz