fbpx

NaPleš!Fest 2020

4. června 2020 | Akce

Areál Nemocnice Na Pleši se 19. června opět otevře široké veřejnosti na 2. ročníku hudebního open-air festivalu NaPleš!Fest.

V roce 2019 jsme uspořádali první ročník festivalu s cílem propojit veřejnost s životem v nemocnici, ukázat lidem z okolí, že jsme fungující součástí zdejší komunity, že se u nás děje spousta pozitivních věcí a v neposlední řadě také nabídnout odlehčenou formou informace o možnostech zdravotní prevence. Festival měl v roce 2019 velký úspěch, podpořit nás přišlo na 1500 návštěvníků, což daleko překonalo i naše nejoptimističtější představy.

„Doufali jsme, že letošní ročník již budeme mít o něco jednodušší vzhledem k tomu, že všechno organizujeme z vlastních zdrojů a ve svém volném čase. Bohužel, situace kolem COVID-19 nás vyvedla z omylu a nastalo dlouhé a složité rozhodování a plánování za neustále se měnících podmínek,“ popisuje primářka Integrovaného onkologického centra, MUDr. Kateřina Jirsová, která s myšlenou festivalu přišla.

Přes všechny překážky a složitosti spojené s probíhající pandemií jsme se rozhodli, že letošní ročník uspořádáme v původně naplánováném termínu, 19. června. Letošní ročník chceme věnovat našim zaměstnancům, kteří situaci skvěle ustáli a rádi bychom poslali také veliké díky všem lidem, kteří na nás v těžkých časech mysleli, šili pro nás roušky, posílali nám drobné pozornosti nebo i větší zásilky ochranného materiálu.

S ohledem na aktuální omezení bude festival oproti loňsku probíhat v menším měřítku – kapacita je omezena na 500 lidí. Spojili jsme síly s iniciativou  #hrajemedooken, která přináší hudbu nejen do nemocnic, ale i do domovů pro seniory, dětských domovů a vnitrobloků, a která se s námi podílí na dramaturgii festivalu. Všem návštěvníkům letos nabízíme vstup za dobrovolné vstupné. Přesto budeme vděční za jakoukoliv podporu! 

Bližší informace o programu festivalu zveřejníme v nejbližších dnech a také na festivalovém webu a ve Facebookové události.