fbpx

NaPleš!Fest 2019 už má program i vstupenky

10. května 2019 | Novinky

NaPleš!Fest poprvé

Máme velké přání. Chceme více propojovat život v Nemocnici Na Pleši s lokální komunitou. Proto pořádáme hudební festival a proto výtěžek věnujeme na projekt obnovy zdejšího kinosálu a jeho otevření pro veřejnost. Koncerty pod širým nebem proletí na prvním ročníku festivalu napříč různými žánry a vy můžete strávit příjemné odpoledne v našem krásném parku. Doprovodný program nabídne ojedinělou možnost vyzkoušet si různé léčebné či preventivní programy v rámci zaměření nemocnice a o zábavu se postaráme také vašim dětem.

 

Program festivalu 

Kinosál Nemocnice Na Pleši, Open-air stage v parku

15:00 – 15:40 | Klaun Bilbo – klaunské vystoupení nejen pro děti
Kinosál

16:00 – 16:45 | Michal Horák – zpěv, kytara, akordeon
Open-air stage

17:00 – 18:00 | Tomáš Klus
Open-air stage

18:30 – 19:15 | Karel Hynek, Adéla Elbel – Na stojáka, stand-up comedy
Open-air stage

19:15 – 20:15 | Bluesberry – bluesové trio
Open-air stage

20:45 – 21:45 | Juicy Freak – funky band
Open-air stage

Změna progamu vyhrazena.

 

Doprovodný program

Po celou dobu festivalu budou v blízkosti hlavní stage probíhat doprovodné programy a workshopy.

Nemocnice Na Pleši

Rehabilitační techniky
Odborníci z Komplexního rehabilitačního centra Nemocnice Na Pleši představí aktuální trendy v rehabilitačních metodách. Ukážeme vám například tejpování a nebo jak na správné držení těla.

Loono

#prsakoule
V rámci stánku #prsakoule učíme, jak správně a pravidelně vyšetřovat prsa a varlata a odhalit tak případnou rakovinu včas. Školíme na speciálních gumových modelech, ve kterých jsou ukryty bulky. Každý si tak může zkusit nahmatat, jak rakovina vlastně vypadá. Zmíníme i prevenci rakoviny děložního čípku, kůže a střeva a připomeneme, kam a kdy zajít na preventivní prohlídku.

Amelie

Výtvarná dílna
Amelie, z.s. poskytuje psychosociální pomoc onkologicky nemocným a jejich blízkým a v Nemocnici Na Pleši zajišťuje akreditovaný dobrovolnický program. Na festival jsme si připravili výtvarnou dílnu pro děti i dospělé.

Canisterapie

Ukázky dovedností asistenčních psů
Canisterapeutický tým vedený zdravotní sestrou Helenou Šplíchalovou z Centra pro pomoc onkologickým pacientům v Praze, který pravidelně dojíždí i za našimi pacienty, představí práci asistenčního psa, psa záchranáře, štěně, které se jím brzy stane, a ukázku z agility – psího sportu pro aktivní plemena.

 

Festivalový web a vstupenky

Jak jsme již zmínili, festival má také benefiční rozměr. V Nemocnici Na Pleši je kinosál pro více než stovku lidí, který je víceméně nevyužívaný. Chceme tyto sto let staré prostory otevřít pro veřejnost a rozvinout tak možnosti kulturního dění nejen pro pacienty nemocnice. Výtěžek z festivalu bude věnován právě na tento projekt.

Základní vstupné je nastaveno na velkorysých 150,- Kč, což umožnili především samotní účinkující, kteří vystoupí bez nároku na honorář. Nicméně návštěvníci budou mít možnost přispět na celou akci zakoupením benefičního vstupného ve výši 350,- a víc a odnést si na památku malý dárek.

Vstupenky je možné zakoupit online na webu festivalu a v síti smsticket.cz. Dále bude možné vstupenky zakoupit na místě v den konání a v předprodeji také v kamenných prodejnách kavárny Malý Mnich v Mníšku pod Brdy a na recepci Nemocnice Na Pleši.  

Všechny další potřebné informace naleznete na webu festival.naplesi.cz