fbpx

Otevíráme inovované pracoviště radiodiagnostiky

3. dubna 2019 | Novinky

Po otevření nového pracoviště radiologie s lineárním urychlovačem v roce 2017 Nemocnice Na Pleši dále rozšiřuje spektrum poskytovaných služeb. V průběhu letošní zimy bylo kompletně zrekonstruováno radiodiagnostické oddělení a doplněno o nová pracoviště s nejmodernějším přístrojovým vybavením. Celá renovace se realizovala v napjatém termínu tří měsíců a soukromého vlastníka přišla na 15 milionů korun.

Klíčovou inovací je pořízení nového výpočetního tomografu Somatom Confidence RT Pro od společnosti Siemens Healthineers, který doplňuje spektrum zobrazovacích metod dosud v nemocnici provozovaných. Moderní CT skener umožňuje provádět širokou škálu diagnostických výkonů včetně počítačově asistované detekce kostních i plicních nádorových ložisek, měření míry řídnutí kostní tkáně a mini-invazivní, bolest tlumící výkony na krční i bederní páteři.

Kromě diagnostických a intervenčních vyšetření přístroj umožňuje i provádění tzv. CT simulací, což výrazně zvýší komfort pacientům podstupujícím léčbu ozařováním, kteří tak budou mít všechny diagnostické i terapeutické možnosti pod jednou střechou. Unikátní kombinace diagnostického CT přístroje s CT simulátorem efektivně využívá jedno zařízení hned pro několik lékařských oborů najednou. V plánu je spolupráce zejména s obory onkologie, radioterapie, interny a rehabilitace, ale i s regionálními praktickými lékaři a ambulantními specialisty. 

Radiodiagnostika

Somatom Confidence RT Pro je nejnovější CT skener společnosti Siemens Healthineers a v Nemocnici Pod Pleší je instalován jako první exemplář v České republice. Mezi jeho přednosti patří minimální dávka záření nutná k vyšetření, pokročilá softwarová výbava a velký pacientský otvor (gantry) o průměru 80 cm, který umožňuje pohodlné vyšetření pacientů připravovaných na radioterapii i pacientů s nadváhou.

Nově byla v Nemocnici Na Pleši zřízena také multioborová sonografická ambulance s vysoce kvalitním ultrazvukovým přístrojem Xario 200 Platinum značky Toshiba. Prováděná vyšetření vycházejí zejména ze spolupráce s nemocničními obory onkologie, endokrinologie, interny, pneumologie a gynekologie. V kooperaci s kardiologem se bude provádět i echokardiografické vyšetření.

Vedení nemocnice otevírá nové pracoviště s vizí zlepšení kvality a dostupnosti zdravotnické péče v regionu. Nabídnout pacientům včasnou a kvalitní diagnostiku a zahájit tak včas relevantní léčbu, to je jednou z priorit zdravotnického týmu Nemocnice Na Pleši. Slavnostní otevření proběhne ve čtvrtek, 4. dubna 2019.

RTG - skiagrafie