Radiodiagnostika

Spokojenost pacienta po kvalitně a bezpečně provedeném diagnostickém nebo intervenčním výkonu je pro nás na prvním místě.

MUDr. Michael Syka

vedoucí lékař radiodiagnostiky

O nás

Oddělení radiodiagnostiky prošlo v posledních letech zásadní modernizací. V roce 2014 byla na RTG instalována nepřímá digitalizace a v roce 2017 pořízen nový ultrazvukový přístroj od firmy Toshiba, umožňující vysokou kvalitu zobrazení. Začátkem roku 2019 jsme oddělení doplnili o nejnovější CT přístroj od firmy Siemens. Díky těmto inovacím můžeme nabízet široké spektrum zobrazovacích vyšetření a cílených intervenčních metod v oblasti páteře a kloubů.

Ve spolupráci s oddělením radioterapie slouží CT přístroj také jako simulátor (zaměřovač) pro onkologické pacienty před ozařováním.

O naše pacienty se stará zkušený tým kvalifikovaných lékařů, radiologických asistentů a zdravotních sester.

Zaměření radiodiagnostického oddělení

Radiodiagnostické oddělení je zaměřeno na zobrazovací vyšetřování, laserově asistované zaměřování a mini-invazivní cílenou intervenční péči o hospitalizované pacienty a ambulantní pacienty nejen z regionu. 

Po předchozím objednání přicházejí pacienti na CT vyšetření nebo intervenční zákrok se speciální žádankou od odborného specialisty či praktického lékaře. Většina prováděných výkonů je plně hrazena ze zdravotního pojištění.

Léčebné a diagnostické metody

  • výpočetní tomografie (CT) – celotělové zobrazování s použitím i bez použití kontrastní látky, kostní denzitometrie a cílená mini-invazivní léčba pohybového aparátu
  • ultrasonografie (UZ) – zobrazování krku, břicha, měkkých tkání, tepen i žil, srdce (echokardiografie) a navigace punkce výpotků
  • skiagrafie (RTG) – celotělové statické i dynamické zobrazování

NÁŠ TÝM

Radiodiagnostika

MUDr. Michael Syka
Vedoucí lékař
MUDr. Markéta Zikmundová
Lékařka
Petra Brabencová
Vedoucí radiologická asistentka
Karolína Hartlová
Staniční sestra
RNDr. Eva Šinkorová
Radiologická fyzička

Kontakty na oddělení

 

Vedení oddělení


MUDr. Michael Syka
vedoucí lékař
+420 318 541 483
syka@naplesi.cz


Petra Brabencová

vedoucí radiologická asistentka
+420 318 541 481
brabencova@naplesi.cz

Karolína Hartlová
staniční sestra
+420 318 541 482
hartlova@naplesi.cz

 

Recepce

Zdenka Poučková
Lenka Mašková

+420 318 541 480
+420 318 581 484 (FAX)
radiodiagnostika@naplesi.cz

Provozní doba recepce
Po – Pá 7:00 – 16:00

 

Objednání pacienta

 

Jak se objednat na vyšetření

Objednávání je u nás rychlé a efektivní. Zajišťuje jej tým recepce, který vám ochotně vysvětlí, jak bude vyšetření probíhat. Dozvíte se také, zda bude na CT vyšetření nutná zvláštní příprava a kdy bude nutné se na toto vyšetření dostavit. Před CT vyšetřením s vámi projdeme informovaný souhlas a odpovíme na případné otázky.

Prosíme lékaře o vyplnění naší žádanky na CT vyšetření nebo intervenční výkon. Předchozí CT, RTG, MR dokumentaci se souhlasem pacienta prosíme zaslat elektronicky přes ePACS.

O zahájení objednávání na CT vás budeme informovat během května.

 

Kontakt pro objednání

+420 318 541 480