Pneumologické oddělení

Lůžkové oddělení

Pneumologické oddělení poskytuje léčebnou a rehabilitační péči o pacienty s chorobami dýchacího ústrojí.

Důležitou součástí léčebného procesu je dechová rehabilitace, respirační fyzioterapie a pohybová rehabilitace. Rehabilitace probíhá buď přímo na pokojích, pokud to stav pacienta vyžaduje nebo v místnosti k tomu určené a vybavené přímo na pneumologickém oddělení. Některé aktivity se realizují v parku areálu Nemocnice Na Pleši.

Součástí zdravotnického týmu je i ergoterapeutka a psycholožka. Pacienti se mohou zúčastnit tréninku kognitivních funkcí.

Spolupracujeme také s lékaři a fyzioterapeuty zdejšího rehabilitačního oddělení.

Informace pro pacienty

 

Nadstandardní pokoje

Pacientům pneumologického oddělení je k dispozici nadstandardní ubytování. Jedná se o dvoulůžkové pokoje se samostatným sociálním zařízením (WC + koupelna). 

Ceník nadstandardního ubytování

LŮŽKOVÉ ODDĚLENÍ

Plicní oddělení disponuje jedno, dvou a třílůžkovými pokoji a jedním pokojem čtyřlůžkovým. Mezi standardní vybavení patří rozvod kyslíku, televizor a lednice. Většina pokojů má samostatné sociální zařízení, některé mají balkon. K inhalacím jsou používány přenosné inhalátory. Součástí oddělení je také samostatná místnost sloužící jako tělocvična, kde je rozvod kyslíku, masážní vibrační lehátko, rotoped atd.

Kontakty na oddělení

 

Lůžkové oddělení

Hlavní budova, 1.patro
+420 318 541 440

Staniční sestra

Karolína Hartlová, DiS.
+420 318 541 440

Objednání k hospitalizaci

 

Jak se objednat k hospitalizaci

Nejlépe prostřednictvím dispenzarizujícího plicního lékaře, u kterého je pacient v dlouhodobém sledování, nebo ošetřujícího lékaře, kde je pacient právě hospitalizován.

Kontaktujte nás na uvedených telefonních číslech, případně pošlete všechny potřebné dokumenty na uvedený e-mail.

Pokud se pacient objednává sám nebo prostřednictvím příbuzných, bude potřeba následně dodat aktuální lékařské zprávy, abychom mohli posoudit vhodnost a očekávaný přínos hospitalizace u nás.

 

Kontakty pro objednání k hospitalizaci

+420 318 541 442
+420 318 541 440