fbpx

Pneumologické oddělení

Pneumologické oddělení

Pneumologické oddělení Nemocnice Na Pleši poskytuje léčebnou a rehabilitační péči o pacienty s chorobami dýchacího ústrojí.

Léčba na oddělení pneumologie

Léčebný proces

Důležitou součástí celého léčebného procesu je dechová rehabilitace, respirační fyzioterapie a pohybová rehabilitace. Rehabilitace probíhá buď přímo na pokojích, pokud to stav pacienta vyžaduje nebo v místnosti k tomu určené a vybavené přímo na pneumologickém oddělení. Některé aktivity se realizují v parku areálu Nemocnice Na Pleši.

Zdravotnický tým

Součástí zdravotnického týmu je i ergoterapeutka a psycholožka. Pacienti se mohou zúčastnit tréninku kognitivních funkcí. Spolupracujeme také s lékaři a fyzioterapeuty zdejšího rehabilitačního oddělení.

Vybavení oddělení

Součástí oddělení je také samostatná místnost sloužící jako tělocvična, kde je rozvod kyslíku, masážní vibrační lehátko, rotoped atd. Pro pacienty jsou u nás připraveny rozličné rehabilitační přístroje a pomůcky, jako je např. masážní křeslo, perličky na dolní a horní končetiny, Rebox a pomocné rehabilitační pomůcky (cvičící gumy, míčky, Over balony, chodítka, termo obklady na krční i berední páteř atd.)

Na objednávku je možné zajistit další služby, jako je pedikúra, kadeřnice, manikúra atd.

 

Informace pro pacienty

 

Nadstandardní pokoje

Pacientům pneumologického oddělení je k dispozici nadstandardní ubytování. Jedná se o jednoůžkové pokoje se samostatným sociálním zařízením (WC + koupelna).

Služby nehrazené ze ZP

Žádost o přijetí na plicní oddělení

LŮŽKOVÉ ODDĚLENÍ

Plicní oddělení disponuje jedno, dvou a třílůžkovými pokoji a jedním pokojem čtyřlůžkovým. Mezi standardní vybavení patří rozvod kyslíku, televizor a lednice. Všechny pokoje mají samostatné sociální zařízení (WC a koupelnu), některé mají balkon. K inhalacím jsou používány přenosné inhalátory. 

Kontakty na oddělení

 

| Lůžkové oddělení

Hlavní budova, 1.patro
+420 318 541 440

Staniční sestra

Veronika Kadlecová
+420 318 541 440

plicni@naplesi.cz

Objednání k hospitalizaci

 

Jak se objednat k hospitalizaci

Nejlépe prostřednictvím dispenzarizujícího plicního lékaře, u kterého je pacient v dlouhodobém sledování, nebo ošetřujícího lékaře, kde je pacient právě hospitalizován.

Kontaktujte nás na uvedených telefonních číslech, případně pošlete všechny potřebné dokumenty na uvedený e-mail.

Pokud se pacient objednává sám nebo prostřednictvím příbuzných, bude potřeba následně dodat aktuální lékařské zprávy, abychom mohli posoudit vhodnost a očekávaný přínos hospitalizace u nás.

 

Kontakty pro objednání k hospitalizaci

+420 318 541 442
+420 318 541 440