fbpx

Masáže

O masážích

Masáž je nejstarším druhem fyzioterapie, která pomocí tlaku na svaly a další měkké tkáně dokáže léčit či zmírnit důsledky zranění, bolest, svalové napětí, ale také například zlepšit funkci krevního oběhu, zmírnit stres a pozitivně ovlivnit celkové psychické rozpoložení.

Masáže příznivě působí na činnost pohybového, oběhového, lymfatického i nervového systému, můžeme tedy říci, že mají vliv holisticky na celé tělo.

Darujte masáž

Dárkový poukaz na masáže zakoupíte u nás v rehabilitační ambulanci.

Klasická masáž

Klasická nebo také někdy švédská masáž je nejběžnějším typem masáže. Je tvořena systémem pěti druhů masážních hmatů, mezi které patří tření, roztírání, hnětení, tepání a chvění.

Klasická masáž je vhodná zejména pro:

 • snížení bolesti dolní části zad – okolí bederní páteře a kříže
 • redukce bolesti a ztuhlosti kloubů u pacientů s osteoartrózou kolenního kloubu
 • regeneraci a zmírnění bolesti přetíženého či ztuhlého svalstva způsobené zvýšenou fyzickou zátěží, např. při sportu či práci
 • rekonvalescenci po těžkých chorobách, úrazech či operacích
 • chronických revmatických onemocněních, onemocněních dýchacího sytému či zácpě

Naopak nevhodné jsou masáže například pro těhotné, pacienty s křečovými žílami, s aktivním nádorovým onemocněním či při infekčním onemocnění.

Manuální lymfodrenáž

Lymfatická masáž nebo lymfodrenáž je speciální masáž, která ovlivňuje lymfatický systém, jehož hlavní funkcí je detoxikace organismu od škodlivých látek. V současnosti se lymfatická masáž používá nejčastěji ke kosmetickým účelům jako prevence celulitidy. Nelze však pominout její léčebné účinky zejména na špatnou funkci lymfatického systému (při tvorbě otoků – tzv. lymfedémů) a na zdravotní problémy způsobené nevhodným životním stylem, jako je sedavé zaměstnání, tučná strava či škodliviny obsažené v jídle či v životním prostředí.

Správně prováděná lymfatická masáž trvá zhruba 40-60 minut a využívá speciálních hmatů a tření na suchou pokožku. Postupuje se od krku přes obličej, ruce, záda až po dolní končetiny.

Lymfodrenáž je tedy zvláště vhodná při:

 • léčbě lymfedémů
 • oslabeném imunitním systému
 • bolestech svalů a rekondici

Baňkování

Baňkování nebo také vakuová masáž se provádí pomocí skleněných baněk naplněných horkým vzduchem nebo plastových baněk s podtlakovým balónkem, jejichž vychladnutí po přiložení na kůži způsobí podtlak. Baňky se používají přímo k masáži nebo se přikládají na reflexní, tzv. Headovy zóny, přes které stimulují příslušné orgány. Princip Headových zón je založen na poznatku, že bolestivost vnitřních orgánů se manifestuje citlivostí příslušné oblasti kůže.

Baňkování má trojí efekt; jednak mechanický, který způsobuje prokrvení tkáně, reflexní, který ovlivňuje vnitřní orgány a metabolický, kdy díky pohybování baňkami dojde k rozproudění lymfatického systému.

Baňkování má pozitivní vliv na:

 • kůži, její metabolismus a činnost potních i mazových žláz
 • průtok krve ve svalech
 • prokrvení kloubu a zvýšení sekrece mezikloubní tekutiny u chronických revmatických onemocnění
 • trávicí soustavu, trávení, vstřebávání živin a peristaltiku střev
 • nervový systém

Breussova masáž páteře

Jde o jemnou, energeticko-manuální masáž zad v oblasti páteře, která uvolní tělesné, psychické i duševní blokády. Masíruje se přímo páteř, její vzpřimovače a povrchové svaly. Při masáži se používá třezalkový olej, který je známý pro své čistící, antiseptické, protizánětlivé a zklidňující účinky a který zároveň podporuje i hojení ran a tlumí bolest.

Relaxační celotělová masáž

Relaxační celotělová masáž snižuje svalový tonus, neboli napětí, což napomáhá volnému proudění energie a krve zvláště v místech, kde byly blokády na fyzické úrovni, tj. ve svalu.

Masáž horkými lávovými kameny

Tento druh masáže je jednou z nejlepších terapií na celkovou regeneraci a relaxaci organismu. Provádí se pomocí speciálních hmatů, teplých lávových kamenů a aromatického oleje.

Objednejte se na masáž

Lucie Pavlíčková, DiS.
vedoucí fyzioterapeutka
+420 318 541 473 
pavlickova@naplesi.cz

 

Cena pro samoplátce

Klasická masáž, 30 minut
250,- Kč

Klasická masáž, 60 minut
500,- Kč

Lymfatická masáž, 90 minut
750,- Kč