fbpx

REDCORD

Cvičení v systému Redcord

Redcord je fyzioterapeutický závěsný systém lan a popruhů, který lze využít jednak jako pomůcka fyzioterapeuta k odlehčení pacienta či přímo jako cvičební rehabilitační nástroj. Cvičení v systému Redcord umožňuje provádět  pohyb v odlehčení, což se využívá u pacientů po úrazech, s chorobami pohybového aparátu i pro terapii bolestí páteře.

Redcord se také často využíván k tréninku pro rekreační i vrcholové sportovce ke zvýšení výkonu, prevenci úrazů či nápravná cvičení. Také je oblíbený jako firemní rehabilitační program pro prevenci následků jednostranného zatížení, například u sedavého zaměstnání.

Pro koho je cvičení v systému Redcord vhodné?

Vedle výše zmíněných využití se cvičení Redcord uplatňuje zejména u pacientů s

  • bolestmi zad, pánve a kyčlí
  • bolestmi krku, paže či ramena (ztuhlý krk, tenisový loket, zmrzlé rameno)
  • bolestmi v oblasti dolních končetin (skokanské koleno atd.)

 

 

Rehabilitační cvičení Neurac

Pro rehabilitační cvičení v systému Redcord byla vyvinuta speciální léčebná metoda Neurac (neuromuscular activation), jejímž cílem je odstranění bolesti a obnovení funkčních pohybových vzorců. Metoda Neurac obsahuje také diagnostický test, který odhalí svalové dysfunkce či dysbalance a tzv. weak links neboli slabé články. Jejich korekce cvičením následně přináší rychlou a efektivní nápravu.

Rehabilitační cvičení v systému Redcord není bolestivé, vyžaduje však aktivní přístup pacienta a dohled fyzioterapeuta nad kvalitou prováděných cviků. Ideálně by mělo následně pokračovat systematickým cvičením.

Objednejte se

Lucie Pavlíčková, DiS.
vedoucí fyzioterapeutka
+420 318 541 473 
pavlickova@naplesi.cz

Ceník fyzioterapie pro samoplátce